Potopená nákladní loď Rothensee - Mittellandkanal

Potopená nákladní loď zablokovala Mittellandkanal

Nákladní loď „Rothensee“ (772 t, EU-No.: 04030590), se v úterý 28. října srazila a potopila při pokusu o přistání u města Oebisfelde v Sasku-Anhaltsku (Mittellandkanal) s nákladní lodí „Andromeda“ (749 ts, EU-No.: 8348071), plující pod Českou vlajkou.

Loď Rothense se po srážce potopila napříč plavební dráhy. Kapitán i strojník z potopené lodi se stihli včas přesunout na střechu nástavby, která zůstala částečně nad hladinou, zde museli v chladu a mokru počkat na příjezd záchranářů,. Oba jsou bez zranění.

Loď převážela více než 800 tun železa, únik jedovatých látek z plavidla prozatím nebyl vyloučen. Předběžně určenou příčinou havárie je technická porucha.

Po potopení nákladní lodi zůstává plavební kanál uzavřen, nyní bude probíhat náročné odstranění nákladu a těžce poškozené lodi z plavební dráhy.


Video z místa havárie natočené létajícím dronem:Středoněmecký průplav – Mittellandkanal

Mittellandkanal

Středoněmecký průplav (německy Mittellandkanal) je průplav v německých spolkových zemích Severní Porýní-Vestfálsko, Dolní Sasko a Sasko-Anhaltsko. Má délku 325,3 km a jedná se tak o nejdelší umělou vodní cestu v Německu. Jeho význam je nadnárodní, neboť je například součástí nejkratší vodní trasy z Francie a Beneluxu do Polska a do Baltského moře. Také se jedná o nejkratší vodní spojení Porýní s Berlínem.
Stavba kanálu začala od západu v roce 1906 a byla přerušena druhou světovou válkou a následně také rozdělením Německa, takže k dokončení napojením na labsko-havolský průplav došlo až v roce 2003.

Zdroj: cs.wikipedia.orgNákladní loď Andromeda

Nákladní loď Andromeda

Přístav: Děčín
EU-No.: 8348071
Délka: 67,00 m
Šířka: 8,20 m
Nosnost: 813 t

Strojní vybavení: SKL 8 NVD 36 A / 420 PS

Rok výroby: 1963 / Roßlauer SchiffswerftNákladní loď Rothensee

Nákladní loď Rothensee

Přístav: Berlin
EU-No.: 04030590
Délka: 66,99 m
Šířka: 8,22 m
Nosnost: 837 t

Strojní vybavení: SKL R 8 DV 136 / 300 PS

Rok výroby: 1953 / E. Andre Rothensee in Magdeburg


Komentáře Facebook

3 komentáře u „Potopená nákladní loď zablokovala Mittellandkanal“

 1. ANDROMEDA-CZ??? Kde přišla ,,wwwPALUBAeu,, na takovou hovadinu, že skoro před půl rokem dne 28.10.2014 bourala na Mitteland kanálu s m.s. Rothensee zrovna m.s. Andromeda (CZ), když tou dobou byla Andromeda již už 1 rok vyřazená z provozu (podzim-2013) a dokonce i rozřezaná na šroťáku v Německu… Nebo že by dělal na kanálech problémy duch původní Andromedy-CZ??? To nemluvím o tom, že dokonce fotografie uvedená na této stránce, je stará pomalu 10 let, kde je ještě skoro půlka barev po předchozím majiteli z Německa, kterou tou dobou přetíral můj super parťák str.Hičko a o pár let později, jsem já osobně pro lepší výhled při jízdě kabrio, vyřezal průhled do předního čela nástavby pod Steuerhausem mezi zachranýma kolama a přemístili jsme současně i jeřábek s lodičkou z raumu na zadek frachtu (na fotce je ještě na původním místě).
  Když už přepisujete zprávy z jiného webu, tak by to chtělo číst pořádně a nespojovat jablka třeba s pneumatikama.
  A divím se, že zde na Palubě do dnes na tento zpitvořený údaj nikdo nereagoval… To je jen známka pro ostatní, že už ani tady, nemůžeme věřit úplně všemu. (Jedna bába povídala, že bla, bla, bla…)
  Na této lodi jsem jezdil skoro do poslední chvíle, tak o tom asi musím něco vědět. NÉÉÉ??? Těch frachtů Andromeda jezdí více s tímto názvem, akorát s tím rozdílem, že každá je z jiného státu. Já osobně znám říční frachty ,,Andromeda,, z DE, NL, PL a ještě je prý i z BE a pak už akorát zámořák bůh ví odkud, atd… Tak by to chtělo uvést pravdivý údaj a nevozit se po zádech úplně někoho jiného.
  Zdravím Admina a zdupej tu Vaší redakci, která hustí šífákům do hlavy tyto hovadiny. A hlavně doufám, že to už konečně opravíte, protože do dnes na tuto stránku lidi klikají a to nemluvím o tom, že už jsem musel pár známým několikrát vysvětlovat, že došlo jen k nějaké chybě webu a o nás se nejedná.
  Díky a
  Gute reise – franta.marine – CZ.

Komentáře nejsou povoleny.