Vizualizace Plavebního stupně Přelouč

Boj o plavební kanál u Přelouče v klíčové fázi: rozhodnou motýli

Když už se zdálo, že Ředitelství vodních cest by mohlo získat po patnácti letech povolení vybudovat kanál, přichází velká komplikace. Ochránci přírody navrhli zařadit mezi evropsky významné lokality Slavíkovy ostrovy, přes něž má průplav vést.

Celý článek: pardubice.idnes.cz

Komentáře Facebook

3 komentáře u „Boj o plavební kanál u Přelouče v klíčové fázi: rozhodnou motýli“

 1. A zapomněl jsem ještě dodat něco do toho ekonomického soudku, že údržba splavnosti vodních cest, stojí určitě méně peněz, než ,,předražené,, rekonstrukce zdevastovaných silnic od přetížených kamiónů. Že???
  Zdarec Franta.marine.

 2. Ahoj Štěpáne K., pusť si ty svoje oblíbené Pink Floid a netrap se těma s prominutím ,,volama tam nahoře,, , protože těm ale vůbec nejde o životní prostředí, natož o nějaké živé tvory. Nezajímají je ani lidi, natož pak nějací motýlci. Je to vše jen zástěrka a podobní údajní ,,ochránci,, , jsou jen nastrčené figurky, aby nedocházelo k finančním újmám na odběru pohonných hmot kamiónů, zisky z dálničních poplatků, atd., atd., .
  To jenom my šífáci víme, kolik desítek kamiónů se vejde do jedné Lodě a tím tak spaluje ovzduší jen jeden lodní motor, který se spotřebou ani moc neliší od jednoho až dvou kamiónů, namísto několika desítek kamiónů na silnicích.
  Jó Štěpáne, je to VELKÁ politika a na tu jsme moc maličcí a zbývá nám maximálně si jen o těchto problémech jen plkat. Ochranáři když chtějí něco bránit, jsou schopni urychleně v lokalitě vysadit (přemístit) určité množství jakého-koliv chráněného tvora, kterého pak pro komisi přesně vědí kde hledat, ale ani si neuvědomují, jak nahrávají právě těm nahoře, kteří na to jen čekají a zůstanou opět u těch větších zisků z nákl. dopravy na silnicích, než na vodě. Ti ochranáři taky ani nic neví o legislativě o úniku čeho-koliv do vody z lodí. Stokrát větší pohromou pro životní prostředí, jsou turisté, rybáři, apod. Oni ani nevědí, jak jsou již v dnešní době lodě a to i starší zabezpečené proti únikům do vody a to můžeme polemizovat o dalších a dalších záležitostech. Oni si jen o nás myslí, že jsme jen blbečkové, kteří se nechtějí přizpůsobit a přesednout do zmiňovaného kamionu, či do nějaké dodávky a rozvážet třeba zboží do nějakých vietnamských obchodů, kterých je zde již tak přehršle.
  A zase si jen mnou ruce, jak to celé náš systém, výborně přizpůsobené zákony a boží hovada nádherně dokoko..li s výsledky, které všichni známe velice dobře…
  Zdarec a Gute reise Franta.marine.

 3. Ochranáři zabránili stavbu jezu mezi Ustím nad Labem- Děčínem důvod živočichové. Teď Přelouč- motýl, je to do nebe volající, najdou si jinou oblast, kde se jim bude dařit – nemám nic proti ochranářům přírody, ale to přehánějí. Zákony na prd smlouvy na prd – připadá mě to jak sabotáž z jejich strany,spousta pracovních míst , úspora pohoných hmot a využití vodních cest v tahu. Zamyslete se tam na hoře- jsem vyučen u plavby, vím o čem píšu- Jsem pro splavnost Labe -tečka. AHOJ.

Komentáře nejsou povoleny.