Havárie, Hannover - MLK

Těžce opilý kapitán způsobil u Hannoveru havárii při které sám spadl přes palubu

Tlačné soulodí naložené kontejnery zůstalo po kolizi s mostem na Středoněmecké průplavu (Mittellandkanal) v Hannoveru bez možnosti manévrovat.

Dvaadvacetiletý kapitán byl lehce zraněn. Z dosud neobjasněných příčin spadl do vody a následně se dokázal sám dostat na břeh. Podle policie byl pod vlivem alkoholu.

Soulodí o délce 165 metrů, naložené kontejnery, jelo podle prvních zjištění policie v Hannoveru v úterý večer po průplavu ve směru na Wolfsburg. Dvaadvacetiletý kapitán ale navedl loď bokem tak blízko ke břehu, že její záď dolehla na ukotvený hausbót a příď se sunula po břehu. Důvodem mělo být uhýbání protijedoucí lodi.
Nepodařený manévr pokračoval dál k mostu a protože kormidelna nebyla včas spuštěna, došlo ke srážce.

Zatímco na palubě zůstali dva členové posádky ve věku 52 a 54 let, kapitán, který se při nehodě pravděpodobně lehce zranil, skončil ve vodě. I přes nízké teploty se dokázal sám zachránit. Sanitka ho odvezla k ošetření do nemocnice. Rozbor krve provedený v nemocnici ukázal hodnotu 2,7 promile.

Po nehodě loď nemohla manévrovat, proto byla zajištěna ke stromům pomocí lan, do té doby než jí přemístil jiný remorkér. Výše škod podle policie zatím nebyla stanovena. Proti kapitánovi bylo zahájeno vyšetřování a byl mu zabaven patent.

Zdroj: www.presseportal.de, www.ndr.de