Vedení Děčína: Stavbu plavebního stupně je třeba urychlit

Vedení Děčína: Stavbu plavebního stupně je třeba urychlit

Současné vedení města Děčína stavbu plavebního stupně na Labi jednoznačně podporuje, proto se 6. 12. sešli zástupci města, Ministerstva dopravy a vedení ŘVC.

„Toto první pracovní jednání jsem svolal proto, že je potřeba opravdu začít aktivně řešit výstavbu Plavebního stupně Děčín. Je třeba zrychlit všechny procesy, abychom ho postavili do deseti let, ne do třiceti či dokonce do šedesáti,“ říká náměstek primátora Jan Skalický, který má rozvoj města ve své gesci.

Plavební stupeň Děčín, vizualizace Ředitelství vodních cest ČR.
Plavební stupeň Děčín, vizualizace Ředitelství vodních cest ČR.

„Stavba plavebního stupně je jednou z našich priorit, Děčín ho potřebuje nejen ke svému rozvoji, ale také v souvislosti se současnou energetickou krizí – součástí plavebního stupně bude i vodní elektrárna,“ dodává Skalický.

Zástupci Ředitelství vodních cest, které bude investorem stavby, na více než dvouhodinového jednání shrnuli současný stav. Nyní probíhá příprava projektové dokumentace na kompenzační opatření.

„Plavební stupeň Děčín je podle nás veřejně prospěšná stavba,“ říká primátor Děčína Jiří Anděl a dodal: „Jsem rád, že jsme se mohli takto sejít, vyjasnit si priority a domluvit se na společném postupu a koordinaci.“

Podle náměstka primátora a poslance Jaroslava Foldyny je ohledně stavby nutná spolupráce města, Ústeckého kraje a vlády.

O stavbě Plavebního stupně Děčín se mluví již desítky let. Současné vedení města Děčína stavbu jednoznačně podporuje.

Prezentace plavebního stupně v Děčíně na Labi.


Zdroj: www.facebook.com/janskalicky.1965