Zničená kormidelna lodi Melanie po útoku českého lodníka. Autor: Sani von Pfani‎

Český lodník zdemoloval kladivem zařízení nákladní lodi – škoda 90 000 €

 

Večer, ve čtvrtek 12. února 2015, došlo na říční nákladní lodi Melanie plující pod Německou vlajkou ke sporu mezi německým kapitánem a českým lodníkem. Při plavbě v horním kanálu k plavební komoře v obci Langwedel (řeka Weser/Vezera), se lodník, který zřejmě během sporu neunesl informaci o ukončení svého dalšího působení na lodi, chopil kladiva a ničil vše co mu přišlo do cesty.

Zničená je kormidelna, včetně palubních elektronických zařízení a navigačních přístrojů, útoku neodolal například radar, či autopilot. Po zničení vybavení, včetně skleněných výplní kormidelny, pokračoval v poškozování i obytné části lodi. Dokonce se mu posléze podařilo poškodit i hlavní motor a příďové dokormidlovací zařízení.

Takto poškozená loď zastavila o břeh, což lodník ihned využil k útěku na souš a oblečený pouze do pracovního oděvu zmizel neznámo kam.


Nákladní loď Melanie. Autor: DanielSchulna
Nákladní loď Melanie. Autor: DanielSchulna

Loď Melanie

Délka: 80,00 m
Šířka: 8,20 m
Ponor: 2,52 m
Nosnost: 1071 t

Výkon motoru: 412 kW / 560 PS
Rok výroby: 1954


K policejnímu zásahu došlo na lodi v 17:30 hodin, na základě oznámení o napadení kladivem a s důrazem na možnost ohrožení života či zdraví. Na místě bylo zjištěno, že lodník kladivo nepoužil přímo k útoku na kapitána, ten utrpěl pouze povrchové řezné rány na rukou.

Pátrání po lodníkovi je prozatím bezvýsledné, policie nevylučuje, že se ho podaří vypátrat až v České republice.

Výslednou škodu na majetku policie odhaduje na neuvěřitelných 90.000 €, což nemusí být výsledné číslo, do škody se totiž započítává i obchodní ztráta z vyřazení plavidla z provozu.

23 komentářů u „Český lodník zdemoloval kladivem zařízení nákladní lodi – škoda 90 000 €“

  1. Taky bych se klonil k tomu, zle to pak rozmlátil sám …. Měl jsem v nájmu M/S Altenburg se Závidným ml. namachrovanej , já jsem kapitán nad něj není. Vylil se, chtěl s lodí vyrazit, tak jsem řekl ne a najednou mi do Tel doby kamarád říká : Já jsem kapitán a já ti nařizuju, tak jsem si šel zabalit, že jdu ať mi dá peníze co mám naspořené v trezoru a on, že ne a mám jít nebo mi zmaluje obličej. Napadnul mě, rozdupl mi mobil na kterém jsem si to celé nahrál, tak jsem ho zpacifikoval ať mě nechá. Dal mi celej trezůrek ať si to vezmu a jdu.ˇsel jsem z lodě a zavolal policajty, že je ožralej, dal mi trezůrek, ale knížku ne a chce jet. Nafouklal jim o dvě hodiny pozdejš 1,2 a začal tvrdit, že on nic a jak jsem ho zmlátil, hlavu, nos a telefon jsem si prý rozbil sám a on musí chudák do nemocnice a ukradl jsem mu prý pokladnicku . Dneska všude vypraví, že jsem na něj jen tak skočil a začal ho bezdůvodně mlátit a opilej nebyl, vyplachnul si prý Listerinem aby měl svěží dech než šel foukat

     

Napsat komentář