Den Vltavy 2024 - Plavby zdarma a bohatý doprovodný program

Den Vltavy 2024 – Plavby zdarma a bohatý doprovodný program

Plavby zdarma a bohatý program připravují členové Vševltavského spolku, kterými jsou rejdaři, převozníci, půjčovny, sportovní kluby, ale i SPS a Povodí Vltavy.

Tradiční pražská akce pro rodiny s dětmi, Den Vltavy, se uskuteční již po 7. a letos se bude konat v neděli 17. března 2024. Vševltavský spolek, který sdružuje více než padesát subjektů spjatých s břehy Vltavy a uživateli vodních ploch, připravil celou řadu aktivit, které se budou odehrávat na vodě i v její blízkosti.

Plavby zdarma na výletních lodích

Salonní rychloloď Nepomuk v Praze na Vltavě.
Salonní rychloloď Nepomuk v Praze na Vltavě.

Zájemci si tak budou moci vyzkoušet zdarma plavbu na výletních lodích Classic River, Czech Boat, Taurus, Bachsaibling, Explorer, Alka nebo Salonní rychlolodi Nepomuk, návštěvníky čeká pestrý program na pobočce Státní plavební správy, výstava Povodí Vltavy ke stému výročí kolaudace Smíchovské komory (Zdímadla Žofín).

K dispozici budou i převozní lodě, pramice půjčovny Slovanka a šlapadla Klubu Lávka, na dřevěných vorech Voroplavby bude možné podívat se do vodního kanálu Čertovka.

Bohatý doprovodný program v přístavu a na náplavkách

Kapela Matylda – písně plavební.
Kapela Matylda – písně plavební.

Ve spolupráci s TCP Praha se povedlo zorganizovat bohatý doprovodný program, který potrvá od 9:00 do 16:00 v Holešovickém přístavu, na pražských náplavkách (Smíchov, Rašín, Dvořákovo nábřeží) oživí kapela Matylda – písně plavební, ukázka potápěčského, hasičského i policejního řemesla nebo vodnické hrátky nad hladinou pro nejmenší, občerstvit se bude možné na lodi Pivovar, kde budou pro návštěvníky komentované prohlídky a ochutnávka piva.

Vstup bude zpřístupněn pro Pražany i v (A)VOID floating Gallery. Zdarma bude umožněn vstup do Muzea Karlova mostu nebo na výstavu unikátních fotografií NAVALIS v kobce 17 na Hořejším nábřeží.

V kobce 9ítka si opečete buřty. Návštěvníci si budou moci ve veslařském klubu Slavie zaveslovat na trenažéru nebo navštívit nejstarší loděnici v Čechách – Český Yacht Klub. Během bude volně zpřístupněno Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí, Podolská celnice na Výtoni.

Nově bude v rámci programu i prezentace výstroje a výzbroje Hradní stráže včetně motocyklů na Hradě včetně komentovaných prohlídek věže Mihulka. Nebude chybět ani plavba borců České otužilecké unie.

Všichni jsou srdečně zváni

Členové Vševltavského spolku zvou srdečně všechny zájemce o tuto unikátní akci, aby společně prožili okamžiky, které spojují a mají za úkol zpřístupnit všechny aktivity, které vodní plocha Vltavy nabízí.

„Vševltavský spolek má za cíl zejména dvě věci – ochranu profesních zájmů členů spolku a současně se my všichni chceme aktivně podílet na ochraně a rozvoji života v oblasti Vltavy a Berounky. I proto pořádáme kromě Dne Vltavy i další kulturní akce, které mají za úkol jediné – vrátit Vltavu místním.“ předseda spolku, Zdeněk Bergman, převozník pražský.

Místa na lodích je nutné si rezervovat na webových stránkách www.vsevltavskyspolek.cz