Do záchranné akce byl nasazen i vrtulník.

Tělo utopeného sedmnáctiletého učně bylo nalezeno

Tělo sedmnáctiletého lodnického učně, který spadl přes palubu z lodě Tubantia, bylo nalezeno v neděli ráno rybáři v Brummen. K nehodě došlo na řece IJssel mezi Olburgen a Bronkhorst. Policie již potvrdila, že jde o utopeného učně, který byl jen osm týdnů na palubě lodi.

Dva lidé z farmy u řeky IJssel slyšeli křik, když se podívali co se děje, viděli, že do vody skočil plavec ve snaze někomu pomoci, ale nedaří se mu to. Byl to kapitán, který se nejprve pokusil spustit člun, ale když viděl, že to bude příliš dlouho trvat, skočil přes palubu se záchranným kruhem. Učeň už byl bohužel příliš daleko. Jak k pádu přes palubu došlo nikdo přesně neví. Pro posádku lodi Tubantia to bylo velký šok a trauma.

Do záchranných akcí se ihned zapojil tým 80 záchranářů, vrtulník, policejní a hasičské lodě. Kolem 22. hodiny byla záchranná mise ukončena bez úspěchu. Ani druhý den se nepodařilo učně najít, proto bylo intenzivní hledání ukončeno. Podle policie „Po prvním dnu klesne tělo ke dnu a zůstane tam na nějakou dobu ležet. Pak přichází pomalé nadnášení a proud ho může odnést na velkou vzdálenost.“

Koncem března spadl kapitán lodi Fury při práci na palubě do Rýna poblíž města Emmerich. Jeho tělo bylo nalezeno o 30 dní později v řece Waal, těsně pod ohybem u Erlecom.

Obě oběti neměli záchrannou vestu.

Zdroj: http://www.schuttevaer.nl/