Malé čluny v cestě kontejnerové lodi.

Virální video: Malý člun v cestě námořní kontejnerové lodi

Na internetu se šíří video s ukázkou, jak může skončit neopatrnost při pohybu po vodní cestě. Malý člun se kolizi nevyhne, jeho kormidelník naštěstí uniká.

Podle dostupných zpráv se vydali na plavbu tři muži na dvou malých člunech v britském přístavu Southampton. Svou neopatrností však zkřížili cestu velké námořní kontejnerové lodi. Člunu se dvěma muži na palubě se podařilo odplout do bezpečné vzdálenosti, druhý člun již zareagovat nestihl, protože u něj došlo k náhlé poruše motoru.

Blížící se 400 metrů dlouhá kontejnerová loďAl Zubara“ muže vystrašila natolik, že na poslední chvíli skočil z člunu do vody. Tímto únikovým manévrem si zřejmě zachránil život, nebo minimálně odvrátil zranění.

Kormidelníkovi se podařilo uprchnout a nakonec byl zachráněn hlídkovým přístavním člunem a předán záchranářům. Při incidentu se naštěstí nikdo nezranil.

Záchranáři z Hill Head Coastguard Rescue Team všechny upozorňují, aby byli při plavbě po vodních cestách, zejména během hustého lodního provozu mimořádně opatrní.

Podívejte se na video incidentu na serveru Youtube.com