Ze zápisníku Wasserschutzpolizei – únor 2010

Policie řešila nezodpovědný přístup kapitána, jehož jednání přivodilo těžké poraní členům posádky. Při uvazování plavidla těžce zranil přetržený provaz námořníka a před umrznutím byl v přístavu zachráněn těžce opilý námořník.

Mannheim – 4. února bránil agresivní kapitán policii a hasičům vstoupit na palubu svého plavidla v přístavu Mannheim. Bezpečnostní a záchranné jednotky byly povolány na základě ohlášení pracovníků přístavu. Z tankeru unikal toxický a vysoce hořlavý materiál. Policie byla ohromena přístupem holandského kapitána (29), který jim bránil v přístupu na palubu, mezitím však pověřil dva členy posádky čištěním lodi. Pod pohrůžkou použití donucovacích prostředků nakonec policie vnikla na palubu. Námořníci ale v té době již utrpěli vážná zranění rukou, neboť jejich ochranné rukavice rozpustila žíravá kapalina. Oba námořníci byli přijati na ambulantní léčbu v nemocnici. Kapitán lodi byl obviněn z ublížení na zdraví.

Kiel – Dne 13. února byl zraněn filipínský námořník (39) na palubě lodi „Stenberg“. Při uvazování plavidla v plavební komoře se přetrhl jeden z provazů. Námořník utrpěl vážné poranění v oblasti hlavy. Musel být hospitalizována ve Fakultní nemocnici v Kielu. Šetření nehody stále probíhá, důvod proč se provaz přetrhl, nebyl jednoznačně určen. Loď mohla pokračovat ve své cestě.

Cuxhaven – Opilý námořník byl zachráněn před umrznutím v přístavu Cuxhaven. V časných ranních hodinách v neděli ráno policejní hlídka našla opilou osoba, která ležela bezmocně na sněhu na silnici. 20 let starý muž z Ukrajiny byl námořník z lodi kotvící v přístavu Cuxhaven a zřejmě vypil velké množství alkoholu. Protože muž byl těžce podchlazený, byl převezen do nemocnice.

Zdroj: Wasserschutzpolizei