Flottenparade, drážďanské flotily

Drážďanská přehlídka lodí „Flottenparade“ po dvouleté pauze

Přehlídka lodí flotily drážďanské společnosti „Sächsische Dampfschifffahrt“, se uskuteční v pravidelném květnovém termínu po dvouleté pauze způsobené pandemií.

Drážďanská společnost „Sächsische Dampfschifffahrt“ zveřejnila upoutávku na svou tradiční přehlídku lodí flotily nazývanou „Flottenparade“ konanou v termínu 1. 5. 2022. A jak společnost uvádí, akce v tradičním termínu se uskuteční po dvouleté nucené pauze způsobené pandemií Covid 19.

„Přesně v 10:00 hod. zahajujeme přehlídku flotily. Ať jste mladí nebo staří, buďte u toho na jednom z devíti historických kolesových parníků. O tu správnou atmosféru se na palubě postarají kapely.“ Uvádí pozvánka, a dále pokračuje:

„Lodě poplují podél tří labských zámků a také pod mostem v Loschwitz, známého také jako „Modrý zázrak“. Cíl výletu je takzvaný takzvaný „Vodní zámecký palác“ Pilnitz s krásným zámeckým parkem. Poté se osobní parníky otočí a vydají se na zpáteční cestu. Po asi 3,5 hodinové cestě se lodě vrátí do starého města Drážďan. V doprovodu mnoha přihlížejících na břehu Labe to bude nezapomenutelný zážitek.“

Jak probíhala přehlídka lodí v roce 2016 se můžete podívat na videu:

Jízdenky na plavby si lze zakoupit na webu společnosti pod tímto odkazem: www.saechsische-dampfschifffahrt.de