Řídící centrum Seafar

Místo kormidelen kanceláře s monitory

Výrobce lodí, společnost RensenDriessen ze Zwijndrechtu postaví deset polo-autonomních lodí pro belgickou vnitrozemskou lodní společnost.

Takzvané říční drony (River Drones) budou vybaveny technologií Seafar. Lodě budou ovládány z „kanceláře“ z budovy v Antverpách nazývané Seafar Control Center.

Plavidla o délce 106 metrů dokončí společnost Asto Shipyard v Nizozemsku ve spolupráci s různými partnery. Lodě budou vybaveny hybridním pohonem, dvěma novými Equadrivy, které budou poháněny dvěma generátory Mitsubishi dodávanými společností Koedood Marine Group, která nedávno obdržela pro tyto generátorové sady certifikaci EU Stage V. Zabudováním veškeré elektroniky byla pověřena společnost Werkina.

Pohoná jednotka Equadrive
Pohoná jednotka Equadrive

Lodě budou bezpečně naváděny z řídícího centra Seafar. Bude tak optimalizován výkon plavidla díky prodloužené době plavby a optimalizované efektivitě času posádky. „Toto je první krok k tomu, co považujeme za budoucnost,“ říká Wim Driessen, majitel společnosti RensenDriessen Shipbuilding.

Kanceláře, jako "Kormidelny" říčních lodí budoucnosti
Kanceláře, jako „Kormidelny“ říčních lodí budoucnosti

Stavba prvních tří trupů právě začala v Číně a do Nizozemska dorazí ve druhém čtvrtletí roku 2022. Sedm zbývajících trupů je bude následovat ještě v roce 2022. Lodě jsou vhodné jak pro suchý náklad, tak pro kontejnery.

„Říční drony představují novou generaci udržitelných lodí. Těšíme se na další rozvoj tohoto projektu v nadcházejících měsících a rádi bychom poděkovali našemu klientovi za zadání a důvěru v RensenDriessen Shipbuilding,“ uzavírá Driessen.

Zdroj: www.schuttevaer.nl