Hávarie na kanálu Dortmund-Ems

Aktualizováno: Na kanálu Dortmund-Ems se částečně potopila loď

Podle prvních informací utrpěla nákladní loď na kanálu Dortmund-Ems (DEK) poškození trupu. Kapitán ještě dokázal loď navést do přístavu Venhaus, kde se příď lodi zcela potopila.

Z 80 metrů dlouhé lodi hrozil únik až 700 litrů nafty. Na místě zasahovala policie a vodní záchranáři, žádná osoba nebyla v té době v ohrožení a loď plula bez nákladu.

Záď lodi byla zajištěna vztlakovými pomůckami, aby se zabránilo dalšímu potopení. Kolem lodi byla natažena olejová bariéra, aby zachytila ​​unikající naftu a maziva. Dortmund-Ems kanál (DEK) byl kvůli tomuto zásahu v místě zcela uzavřen pro lodní dopravu. Hasičskému záchrannému sboru se následně podařilo vodu z nákladního prostoru odčerpat a tak zabránili úplnému potopení lodi.

Policie ale v rámci vyšetřování odhalila, že k žádnému poškození obšívky plavidla nedošlo.

Na rozdíl od toho, co se původně předpokládalo přivolaní potápěči žádnou díru v trupu nenašli. Vše nasvědčuje tomu, že došlo k nedbalosti při obsluze balastního čerpadla, které kapitán v noci právě záměrně používal k zatopení lodi pro snížení výšky plavidla nad hladinou.


Právě si bezplatně čtete článek, který je pro vás jistě zajímavý

Získejte neomezený přístup k exkluzivnímu obsahu internetového magazínu Paluba.eu, zakupte si předplatné a staňte se členy našeho VIP klubu.
Podpoříte tím fungování jediného internetového magazínu v ČR, který se úzce specializuje na informace o lodní dopravě, vodních cestách a rekreační plavbě.
Zjistěte více informací o variantách předplatného a výhodách členství ve VIP klubu Paluba.eu


Nyní je kapitán vyšetřován a hrozí mu obvinění ze znečištění vody z nedbalosti.

Přejít na web s videem ze zásahu:

Zdroj: emstv.de, www.ndr.de