Oasis of the Seas – Největší výletní loď světa

Délka 360 metrů, maximální šířka 60,5 metru – to je největší výletní loď světa, která pojme 6360 pasažérů a 2160 členů posádky.

Loď byla vyrobena pro společnost Royal Caribbean ve finském Turku. Nyní Oasis of the Seas kotví na Floridě, kde proběhne 30. listopadu 2009 její slavnostní křest. Na první oficiální cestu vypluje 1. prosince.

16 nadstandardně vybavených palub nabízí možnost exkluzivního zážitku z cestování. Pro lepší orientaci v nabídce je Loď je rozdělena na sedm hlavních tematických části, které se stejně jako ve městě nazývají čtvrtě. Jednotlivé čtvrtě jsou zaměřené tak, aby si na své přišel i ten nejnáročnější pasažér v jakémkoliv věku. Loď nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití a zábavy, možnost nakupování v buticích, restaurace a bary. Nabídka je skutečně pestrá, tak tedy jen „pár“ zajímavostí.

Výletní loď s první „živou“ zahradou

První živá zahrada na moři, kde roste celkem 12 tisíc rostlin a 56 stromů.
Vodní divadlo (Aqua Theatre), které přes den slouží jako bazén a večer se proměňuje v oslnivé divadelní a multimediální show. Do divadla se vejde 750 diváků.
Bar jako výtah jezdí mezi třemi patry, restaurací a barů je na lodi celkem 24.
Čtyři bazény, surfovací simulátory, lezecká stěna, posilovna, volejbalové a basketbalové hřiště, minigolf.

Palubní lístek stojí podle typu ubytování. Nejnáročnější cestující mají k dispozici i 28 mezonetových pokojů a luxusních apartmá o rozloze 150 m2 s okny o velikosti dvou pater a balkony s výhledem na moře nebo na promenádu.

O exkluzivitě projektu přináší informace spousta medií, pro pasažéry – hosty lodi, musí být plavba skutečným zážitkem. Pokusili jsme výběrem video ukázek také přiblížit, jak taková loď vzniká a jaké povinnosti měla a bude mít posádka.

Technické parametry výletní lodi:

  • Délka lodi: 360 m
  • Šířka: max. 60,5 m, v místě ponoru 47 m
  • Tonáž: 225 282 tun
  • Ponor: 9,3 m
  • Paluby: 16
  • Rychlost: 41,9 km/h
  • Kapacita: 6296 pasažérů
  • Posádka: 2 165

Zdroj: www.royalcaribbean.com