Ze zápisníku Wasserschutzpolizei

Německá „vodní“ policie zajistila opilého kapitána, řešila nehodu v přístavu a doporučuje nepodcenit zazimování plavidla.

Kiel – Dne 07. 11. 2009 odhalila policie během rutinní kontroly opilého kapitána britské nákladní lodi. Naměřená hodnota alkoholu v dechu byla 2,39%. Po tomto zjištění byl nařízen odběr krve a stanovena kauce ve výši 5000 EUR. Loď navíc nesměla odplout, dokud nebude kapitán střízlivý. Proti kapitánovy bude vedeno trestní řízení.

Brémy – Dne 3. 11. 2009 časně ráno se z dosud neznámých příčin sesunulo z kontejnerové lodi „HUSKY RACER“ mnoho Kontejnerů. Nehoda se stala za velmi snížené viditelnosti, dle svědků události se ale loď při překládce nepřiměřeně naklonila. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Velké množství kontejnerů se poškodilo, některé se potopily. Vyšetřování nehody pokračuje.

Policie radí – Letní sezóna skončila a některé lodě zůstávají zakotvené u břehů, či jinak zazimované na pevnině. Policie ze zkušenosti ví, že toto období využívá spousta zlodějů.
Rozhodně se nedoporučuje ponechávat u člunů přívěsné motory. Pokud je to možné, je dobré odejmout lodní šrouby vyrobené z drahých kovů a odejmout palubní zařízení. Pokud je plavidlo zazimováno v hale, sami zkontrolujte zabezpečení přístupových cest. Veškerý materiál na palubě, jako žebříky a jiné nářadí usnadňuje zlodějům přístup k cenným zařízením lodi. Za trochu námahy rozhodně stojí hodnotné věci označit, nejlépe vyražením čísla. Takto označený materiál není u zlodějů populární, případně se lépe dohledá a jeho identifikace je mnohem snazší.