Profesionální simulátor ovládání námořních lodí má velkou šanci vyhrát „Maritime Innovation Award 2009“

Interaktivní 3D – simulátor (Ship Simulator Professional v2.0) je jedním ze čtyř kandidátů na ocenění „Maritime Innovation Award 2009„.

Simulátor je určen společnostem, které provádějí rekvalifikace, nebo výcvik námořníků. Při nízkých nákladech tak lze provozovat námořní výcvik na více než třiceti vysoce kvalitních simulacích plavidel, jako jsou velké kontejnerové lodě, ropné tankery, nebo vnitrozemské remorkéry s vlastní reálnou dynamiku. Lodní společnost si může nechat vytvořit i vlastní typ lodi. Každé z plavidel se může pohybovat v přesně vymodelovaných 3D prostorech přístavů, nebo moří.

Ship Simulator Professional je možné použít na systému Windows XP a Windows Vista na stolním počítači. Lze využít až šesti obrazovek – tři venkovní pohledy a tři navigační panely, případně lze vytvořit plné 360-stupňové uspořádání velitelského můstku.

Tento produkt pokrývá širokou škálu vzdělávacích potřeb, jako například

Navigace a plánování průjezdu
Manévrování
Kolize, vyhýbání, předpisy
Vyvazování a kotevní
Provoz radaru, GPS
Používání vlajek a komunikace pomocí světelné Morseovky
Vyhledávací a záchranné operace
Spolupráce s přístavními remorkéry

Pro námořní školy existuje verze s funkcí odděleného ovládání pro učitele, který může plavební podmínky (viditelnost, vítr, vlny, srážky, proudění, ve dne nebo v noci) sám měnit. Verze „Ship Simulator Professional v2.0“ vyjde na 4.000€, s funkcí odděleného ovládání na 15.000€. V nabídce společnosti VSTEP B.V. je také komerční (herní verze) nabízená v několika variantách za ceny v řádu desítek eur. Je možné stáhnout také demo-verzi.

Stránky profesionálního produktu : www.shipsimpro.com
Stránky herní verze: www.shipsim.com
Stránky společnosti: www.vstep.nl