Přístaviště Uherské Hradiště zkoulaudováno

Uherské Hradiště, 9. září 2009 – Nové přístaviště v Uherském Hradišti bylo včera zkolaudováno za účasti státního investora – Ředitelství vodních cest ČR, zástupců města a dodavatele stavby IDS Olomouc a.s.

Uherské Hradiště bylo posledním velkým městem na Baťově kanále, které nebylo vybaveno moderním kapacitním přístavištěm. Včera prošla kolaudací stavba, která přináší městu, jeho obyvatelům ale i turistům plujícím po Baťově kanálu další možnost využití této vodní cesty. Nové přístaviště, které za 10,3 mil. Kč nechalo v blízkosti centra města na levém břehu řeky Moravy postavit Ředitelství vodních cest ČR, bude sloužit jak linkové plavbě osobních lodí, tak i přistávání malých plavidel. Prostředky na výstavbu poskytnul Státní fond dopravní infrastruktury.

Ředitel Ředitelství vodních cest ČR Ing. Miroslav Šefara k tomu řekl: „Jsem velice rád, že můžeme budovat nová přístaviště na Baťově kanálu a podpořit tím rozvoj turistického ruchu v regionu. Zkušenosti z Baťova kanálu jednoznačně ukazují, že jdeme správnou cestou. Každoročně se zvyšující počty návštěvníků jsou jasnou odpovědí pochybovačům, kteří nevěří ve vhodnost takových investic. Dává nám to další energii k realizaci podobných projektů na Vltavě.“

Přístavní hrana 60 m dlouhého mola je vybavena pacholaty a rohatinkami, které slouží k bezpečnému vyvázání plavidel. Molo je dále vybaveno oděrnou fošnou z dubového dřeva, která zabrání poškození plavidel při přistávání. Vzhledem k předpokládané velké vytíženosti přístavního mola (možnost kotvení až dvou velkých výletních lodí a dalších několika menších plavidel), v důsledku velkého zájmu turistů o tuto lokalitu, je pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí uživatelů celého přístaviště vybudován oboustranný přístup na molo, přičemž z jedné strany je bezbariérový. Přístupové chodníky v celkové délce 230 m, z nichž 51 m vybudovalo v samostatné investiční akci město Uherské Hradiště, jsou dále vybaveny kotevními bloky s dvojitými vázacími kruhy, které jsou určeny pro dlouhodobější kotvení plavidel. Tím se tak dále výrazně zvyšuje využitelnost přístaviště.


Právě si bezplatně čtete článek, který je pro vás jistě zajímavý

Získejte neomezený přístup k exkluzivnímu obsahu internetového magazínu Paluba.eu, zakupte si předplatné a staňte se členy našeho VIP klubu.
Podpoříte tím fungování jediného internetového magazínu v ČR, který se úzce specializuje na informace o lodní dopravě, vodních cestách a rekreační plavbě.
Zjistěte více informací o variantách předplatného a výhodách členství ve VIP klubu Paluba.eu


Slavnostní otevření nového přístaviště proběhne 1. 5. 2010 společně s otevřením Baťova kanálu pro novou plavební sezónu.

Zdroj, více informací: www.rvccr.cz