Poloha Jiliety D

Aktualizováno: U nizozemského pobřeží probíhá záchranná akce

U nizozemského pobřeží došlo ke srážce dvou nákladních lodí. Jedna z nich nabírá vodu, proto započala záchranná akce a evakuace posádky pomocí vrtulníků.

Srazila se nákladní loď Julietta D a tanker Pechora Star. Situace na palubě Pechora Star je stabilní. Julietta D nabírá vodu a všech 18 členů posádky muselo být evakuováno vrtulníky. Obě lodě byly ukotveny v kotevním zálivu v IJmuiden. Lodi Julietta D selhala kotva a poté došlo ke srážce. Juliette D byla vyložená. Svou roli zřejmě sehrála bouře Corrie, která zuří u pobřeží.

Nejprve se záchranáři zaměřili na záchranu posádky z lodi Julietta D. Nyní je pozornost zaměřena na samotnou loď, jež je bez kormidla a do strojovny nabírá vodu. Potíž je, že se loď blíží k větrné farmě Hollandse Wind Zuid, dokonce přímo ohrožuje její řídící platformu.

Nepředstavitelné! Takto probíhala evakuace členů posádky pomocí několika vrtulníků záchranářů. Loď byla v té době již zcela neovladatelná:


Právě si bezplatně čtete článek, který je pro vás jistě zajímavý

Získejte neomezený přístup k exkluzivnímu obsahu internetového magazínu Paluba.eu, zakupte si předplatné a staňte se členy našeho VIP klubu.
Podpoříte tím fungování jediného internetového magazínu v ČR, který se úzce specializuje na informace o lodní dopravě, vodních cestách a rekreační plavbě.
Zjistěte více informací o variantách předplatného a výhodách členství ve VIP klubu Paluba.eu


Obsluha navijáku vrtulníku SAR (Search and Rescue) pořídila tyto záběry evakuace. Všech 18 členů posádky nákladní lodi bylo vyzvednuto třemi vrtulníky, včetně jednoho vrtulníku belgické pobřežní stráže:

První zachránění námořníci po přistání vrtulníku:

Záchranná akce u nizozemského pobřeží:

AKTUALIZACE 15:16 hod.
Julietta D narazila do základů, které jsou připravené pro umístění nové platformy. Není známo, zda došlo k poškození základů. Záchranné remorkéry jsou na cestě.

Platforma řízení větrné farmy
Platforma řízení větrné farmy

AKTUALIZACE 16:43 hod.
Byly uzavřeny dohody se záchrannými společnostmi o provedení odtažení lodi Julietta D. Remorkér s názvem Sovereign je na místě. Vrtulník záchranářů v současné době transportuje lidi na palubu Juliette D. To je nezbytné pro vytvoření vlečného spojení.

Záchranný remorkér Sovereign
Záchranný remorkér Sovereign

AKTUALIZACE 17:09 hod.
Fotografie poškození lodi Julietta D. Fotografie byly pořízeny ze záchranného člunu KNRM. (pro zvětšení klikněte na obrázek)

AKTUALIZACE 19:00 hod.
Remorkéru Sovereign se až nyní podařilo navázat vlečné spojení s poškozenou lodí Julietta D.

AKTUALIZACE 19:36 hod.
Multratug 18 také navázal vlečné spojení s Juliettou D.

AKTUALIZACE 19:53 hod.
Vlečné spojení mezi Multratug 18 a Julietta D je přerušeno. Multratug 18 se znovu pokouší navázat vlečné spojení se zadní částí lodi. Tažné spojení mezi remorkérem Sovereign a Julietta D je v pořádku.

AKTUALIZACE 21:13 hod.
Situace je stabilizovaná. Sovereign má vlečné spojení s Julietta D. Čeká se na klidnější počasí a denní světlo, než bude loď odtažena do přístavu v Rotterdamu. Pro tuto chvíli zpravodajství končí.

AKTUALIZACE 1. 2. 2020 – 08:32 hod.
Situace je zatím stabilní. Na místě jsou tři remorkéry. Sovereign, Multratug 18 a Manta. Dnes probíhají přípravy na odtažení Julietty D do přístavu.

Remorkér Manta
Remorkér Manta

AKTUALIZACE 11:44 hod.
Remorkéry Sovereign, Multratug 18 a Manta jsou s Juliettou D na cestě do rotterdamského přístavu.

AKTUALIZACE 13:45 hod.
Julietta D dorazila do rotterdamského přístavu. Konec hlášení záchranářů.

Záchranná akce lodi Julietta D
Záběr z webkamery, Julietta D dotažená do přístavu Rotterdam.

Fotografie, či videa z příjezdu zachráněné lodi do přístavu Rotterdam můžete sdílet v naší veřejné skupině
LODNÍ DOPRAVA ⚓ PALUBA.eu

Zdroj: kustwacht.nl