Poloha Jiliety D

Aktualizováno: U nizozemského pobřeží probíhá záchranná akce

U nizozemského pobřeží došlo ke srážce dvou nákladních lodí. Jedna z nich nabírá vodu, proto započala záchranná akce a evakuace posádky pomocí vrtulníků.

Srazila se nákladní loď Julietta D a tanker Pechora Star. Situace na palubě Pechora Star je stabilní. Julietta D nabírá vodu a všech 18 členů posádky muselo být evakuováno vrtulníky. Obě lodě byly ukotveny v kotevním zálivu v IJmuiden. Lodi Julietta D selhala kotva a poté došlo ke srážce. Juliette D byla vyložená. Svou roli zřejmě sehrála bouře Corrie, která zuří u pobřeží.

Nejprve se záchranáři zaměřili na záchranu posádky z lodi Julietta D. Nyní je pozornost zaměřena na samotnou loď, jež je bez kormidla a do strojovny nabírá vodu. Potíž je, že se loď blíží k větrné farmě Hollandse Wind Zuid, dokonce přímo ohrožuje její řídící platformu.

Nepředstavitelné! Takto probíhala evakuace členů posádky pomocí několika vrtulníků záchranářů. Loď byla v té době již zcela neovladatelná:

Obsluha navijáku vrtulníku SAR (Search and Rescue) pořídila tyto záběry evakuace. Všech 18 členů posádky nákladní lodi bylo vyzvednuto třemi vrtulníky, včetně jednoho vrtulníku belgické pobřežní stráže:

První zachránění námořníci po přistání vrtulníku:

Záchranná akce u nizozemského pobřeží:

AKTUALIZACE 15:16 hod.
Julietta D narazila do základů, které jsou připravené pro umístění nové platformy. Není známo, zda došlo k poškození základů. Záchranné remorkéry jsou na cestě.

Platforma řízení větrné farmy
Platforma řízení větrné farmy

AKTUALIZACE 16:43 hod.
Byly uzavřeny dohody se záchrannými společnostmi o provedení odtažení lodi Julietta D. Remorkér s názvem Sovereign je na místě. Vrtulník záchranářů v současné době transportuje lidi na palubu Juliette D. To je nezbytné pro vytvoření vlečného spojení.

Záchranný remorkér Sovereign
Záchranný remorkér Sovereign

AKTUALIZACE 17:09 hod.
Fotografie poškození lodi Julietta D. Fotografie byly pořízeny ze záchranného člunu KNRM. (pro zvětšení klikněte na obrázek)

AKTUALIZACE 19:00 hod.
Remorkéru Sovereign se až nyní podařilo navázat vlečné spojení s poškozenou lodí Julietta D.

AKTUALIZACE 19:36 hod.
Multratug 18 také navázal vlečné spojení s Juliettou D.

AKTUALIZACE 19:53 hod.
Vlečné spojení mezi Multratug 18 a Julietta D je přerušeno. Multratug 18 se znovu pokouší navázat vlečné spojení se zadní částí lodi. Tažné spojení mezi remorkérem Sovereign a Julietta D je v pořádku.

AKTUALIZACE 21:13 hod.
Situace je stabilizovaná. Sovereign má vlečné spojení s Julietta D. Čeká se na klidnější počasí a denní světlo, než bude loď odtažena do přístavu v Rotterdamu. Pro tuto chvíli zpravodajství končí.

AKTUALIZACE 1. 2. 2020 – 08:32 hod.
Situace je zatím stabilní. Na místě jsou tři remorkéry. Sovereign, Multratug 18 a Manta. Dnes probíhají přípravy na odtažení Julietty D do přístavu.

Remorkér Manta
Remorkér Manta

AKTUALIZACE 11:44 hod.
Remorkéry Sovereign, Multratug 18 a Manta jsou s Juliettou D na cestě do rotterdamského přístavu.

AKTUALIZACE 13:45 hod.
Julietta D dorazila do rotterdamského přístavu. Konec hlášení záchranářů.

Záchranná akce lodi Julietta D
Záběr z webkamery, Julietta D dotažená do přístavu Rotterdam.

Fotografie, či videa z příjezdu zachráněné lodi do přístavu Rotterdam můžete sdílet v naší veřejné skupině
LODNÍ DOPRAVA ⚓ PALUBA.eu

Zdroj: kustwacht.nl