Jachtař provedl drsný karambol, ukázalo se, že šlo o krádež.

Jachtař provedl drsný karambol, ukázalo se, že šlo o krádež

Jachtař ve virálním videu, které se šířilo po internetu, provedl drsný karambol. Později se ukázalo, že se dopustil krádeže jachty se kterou následně havaroval.

Muž, který ve videu řídí jachtu se jmenuje Joel Praneet Siam (38 let), a pochází ze San Diega. V pondělí 14. března byl obviněn z osmi případů vandalismu a také z trestného činu krádeže a vážného ublížení na zdraví.

Podle Carrie Braunové, mluvčí oddělení šerifa okresu Orange County v americké Kalifornii, zadržený Siam ve čtvrtek 10. března, odcizil 60stopou (18 m) jachtu. 

Policie byla zavolána asi v 9:20 hod. ohledně ukradené jachty, která byla v době krádeže opravována, řekla mluvčí. Protože na ní probíhal servis, byly klíče od ovládání ponechány na palubě. Byla ukradena v moment, když opravář z lodi na chvíli odešel, dodala.

"Jachtař" Joel Praneet Siam zadržený policií.
„Jachtař“ Joel Praneet Siam zadržený policií.

Siam, který uvedl své povolání jako „generální ředitel vězeňských záznamů“, narazil jachtou do několika dalších člunů, přičemž poškodil nejméně dva z nich. Další člun zřejmě poškodil při divokém průjezdu přístavem Newport, než nakonec narazil do břehu vedle mostu na ostrov Lido. Řekla Braunová a dodala, že jedna osoba byla zraněna na palubě jednoho z poškozených člunů.

Zdroj: www.nbclosangeles.com