Kapitán skočil ve zdymadle do vody pro svého psa a zemřel

Kapitán skočil ve zdymadle do vody pro svého psa a zemřel

Pětadvacetiletý belgický kapitán byl rozdrcen mezi lodí a zdí plavební komory, když se snažil zachránit svého psa, který předtím spadl do vody.

K neštěstí došlo v neděli 15. května, ráno, ve zdymadle Evergem na kanálu Ringvaart ve Východních Flandrech.

Začínající kapitán Brandon Camblain se plavil na lodi se svým otcem, když se ve zdymadle jeho pes rozhodl přeskočit na hráz. Pes ale nedoskočil a spadl do vody, Brandon za ním následně skočil aby ho zachránil.

Právě v tu chvíli ale započala manipulace zdymadla a ta způsobila pohyb plavidla, které Brandona přimáčklo na zeď. Na místo vyjely záchranné složky, ale Brandon nepřežil.


Právě si bezplatně čtete článek, který je pro vás jistě zajímavý

Získejte neomezený přístup k exkluzivnímu obsahu internetového magazínu Paluba.eu, zakupte si předplatné a staňte se členy našeho VIP klubu.
Podpoříte tím fungování jediného internetového magazínu v ČR, který se úzce specializuje na informace o lodní dopravě, vodních cestách a rekreační plavbě.
Zjistěte více informací o variantách předplatného a výhodách členství ve VIP klubu Paluba.eu


Otec Brandona, Alain, který chtěl svého syna původně vycvičit na kapitána, je zničený. „Zítra doručím svůj náklad, a pak přestanu.“ uvedla otcovo vyjádření belgická média, která si také všímají dojemných kondolencí kamarádů na síti Facebook.