Loď přišla o kormidelnu. Havárie se obešla bez zranění

Loď přišla o kormidelnu. Havárie se obešla bez zranění

Německá nákladní loď narazila v úterý 20. prosince do mostu přes kanál Princess Margriet. Kormidelna a paluba lodi byly vážně poškozeny, posádka nezraněná.

Německá nákladní loď Orca narazila v úterý večer po 20. hodině do otočného mostu. Most u nizozemské obce Stroobos, byl kolizí poškozen a pro dopravu uzavřen. Po následné kontrole ze strany správce Rijkswaterstaat, může most opět využívat i silniční doprava.

Kapitán a jeho posádka nebyli při srážce zraněni. Loď je bezpečně zakotvena pár set metrů od mostu. Části kormidelny lodi byly odstraněny z kanálu pomocí potápěčů a jeřábu. Podle mluvčího Rijkswaterstaat byli „posádka a provozní personál velmi vyděšení“.

Příčina srážky zatím neznámá

95 metrů dlouhá loď, která plula ze směru od města Groningen, utrpěla značné škody mimo jiné na kormidelně. Příčina srážky, která se stala za mlhavého počasí, je zatím neznámá.

Vodní cesta byla znovu otevřena kolem 7:45 hod. ve středu ráno.

Kanál Prinses-Margriet

Průběh kanálu Princess Margrie.
Průběh kanálu Princess Margrie.

Kanál Princess Margriet Canal (Nizozemsky: Prinses Margrietkanaal) je lodní kanál v nizozemské provincii Friesland a je součástí hlavní vodní cesty Lemmer-Delfzijl. Průplav mohou využívat vnitrozemské lodě až do velikosti typu Large Rhine Ship (Va) a menší námořní lodě. Kanál má délku 64,5 km a je cca 70 m široký, hloubka činí 3,8 m.

Zdroj: www.schuttevaer.nl, www.telegraaf.nl, de.wikipedia.org