Trajekt „Euroferry Olympia“, kterou provozuje italská společnost Grimaldi Lines

Trajekt z Řecka do Itálie je v plamenech, vezl 239 pasažérů

V noci ze čtvrtka na pátek došlo k požáru na palubě trajektu, který byl na cestě z Řecka do Itálie. Trajekt přepravoval 239 cestujících a 51 členů posádky.

LoďEuroferry Olympia“, kterou provozuje italská společnost Grimaldi Lines, odplula ve čtvrtek odpoledne z přístavu Igoumenitsa, a do Brindisi měla dorazit dnes ráno. Požár se rozvinul kolem 4:30 hod., kdy se loď nacházela severně od řeckého ostrova Korfu, asi 9 mil od pobřeží.

Z prvních informací vyplívá, že požár vypukl uvnitř jedné z garáží lodi, kde se nacházely především nákladní vozy. Loď přepravovala 153 užitkových vozidel (včetně nákladních vozidel a návěsů) a 32 vozidel cestujících.
Posádka se požár nejprve pokusila uhasit pomocí palubních prostředků. Když se oheň nepodařilo dostat pod kontrolu, vydal kapitán lodi rozkaz opustit loď.

Na místo byly vyslány tři hlídkové čluny a tři remorkéry řecké pobřežní stráže a také loď italské finanční policie, která byla v tomto úseku moře. Společnost Grimaldi Lines uvedla, že na moři nedošlo k žádnému úniku paliva a nezdá se, že by byla ohrožena stabilita lodi. Všichni lidé na palubě byli zachráněni společnou italskou a řeckou akcí a nyní jsou na Korfu.

Trajekt „Euroferry Olympia“, plul na trase z řeckého přístavu Igoumenitsa, a do italské Brindisi.
Trajekt „Euroferry Olympia“, plul na trase z řeckého přístavu Igoumenitsa, a do italské Brindisi. Přejděte na mapu s poslední známou polohou ne serveru Vesselfinder.