Vichr v Hamburku - Video: Ničivá vlna proráží okna trajektu

Vichr v Hamburku – Video: Ničivá vlna proráží okna přívozu

Vichřice způsobila v Hamburku na Labi velké vlny. Pro přívoz „Tollerort“ to bylo příliš. Video ukazuje, jak vlna rozbíjí čelní sklo. Tři cestující zraněni.

Ve čtvrtek 17. 2. 2022 úřadovala na severu Německa silná vichřice pojmenovaná „Ylenia“. Hamburský hasičský sbor hlásí více než 600 zásahů za 14 hodin. Labe je v současnosti pro velké námořní lodě uzavřeno. To například znamená velké zdržení pro cestující na výletní lodi „Aidaprima“. Loď prozatím nesmí vplout do hamburského přístavu.

Najednou praskne čelní sklo

Video, které koluje internetem, ukazuje, jak vlna rozbíjí čelní sklo přívozu společnosti HADAG. Zabírán je interiér přívozu „Tollerort“. Silné vlny způsobují jeho naklánění. Najednou praskne čelní sklo a do salónu se vžene vlna studené vody z Labe. Cestující vepředu vlna zasáhne, ostatní prchají. Poté video končí.

Zraněni tři cestující

Podle generálního ředitele HADAG Tobiase Haacka se nehoda stala ve čtvrtek ráno na lince 68 z Teufelsbrücku na molo závodu Airbus. Podle policie byli zraněni tři lidé. Dvaatřicetiletý muž utrpěl řezné rány a další dva cestující byli lehce zraněni. Cestující byli schopni trajekt po nehodě opustit sami, následně je ošetřil podnikový lékař. Dvaatřicetiletý muž byl ošetřen ambulantně v nemocnici.
Nyní se bude hledat příčina, proč bezpečnostní sklo vlnám neodolalo. „Byl to incident, který jsme nikdy předtím neměli,“ řekl Haack.

Poničený přívoz Tollerort ukotvený u mola v Haburku.
Poničený přívoz Tollerort ukotvený u mola v Hamburku.

Zdroj: www.ndr.de