Nesouhlasíme s agresí Ruské federace vůči Ukrajině

Magazín Paluba.eu se zapojil do internetového odboje

Magazín Paluba.eu aktuálně obsahuje skript, který blokuje přístup Rusům. Místo zobrazení webu se jim zobrazí výzva k zastavení ruské agrese vůči Ukrajině.

Webové stránky magazínu Paluba.eu měsíčně navštíví jen několik uživatelů měsíčně z Ruska. I přes toto relativně zanedbatelné množství, jsme se rozhodli do stránek umístit skript, který blokuje přístup Rusům. Místo magazínu Paluba.eu se jim zobrazí výzva v ruštině, která je také navede na zpravodajství o válce mezi Ruskem a Ukrajinou v jejich mateřštině.

„Do projektu web4ukrajina.cz je zapojeno více než 9300 českých webů, s denní návštěvností více než 600 000 uživatelů. Zapojují se nejen osobní stránky, ale například i e-shopy, dokonce i některé ruské weby provozované na území ČR,“ řekl Miroslav Prosecký, jeden z iniciátorů tohoto internetového odboje.

Zde se můžete podívat na to, co se zobrazí návštěvníkům webu Paluba.eu přicházejícím z Ruska: https://web4ukrajina.cz/stop?v=3

Zpravodajství v ruštině o válce mezi Ruskem a Ukrajinou je publikováno ve speciální sekci na serveru Novinky.cz každý den. „Reagujeme na kroky Ruska, které vedly k razantní cenzuře místních nezávislých médií. Naším cílem je poskytnout objektivní zpravodajství i lidem, kteří k němu v této době nemají přístup ve své domovině,“ řekl šéfredaktor Novinek Vladimír Dušánek.

Média v Rusku jsou pod přísným státním dohledem, například v pondělí úřady zakázaly vysílání nezávislého rádia Echo Moskvy a televize Dožď. Důvodem byl právě způsob, jak tato média informovala o ruské vojenské operaci na Ukrajině, kterou je oficiálně zakázáno označovat za invazi či válku.