Nová přístaviště Baťova kanálu

Napajedla, 30. dubna 2009 – Ředitelství vodních cest ČR dnes u příležitosti otevření Baťova kanálu pro nastávající plavební sezónu slavnostně předalo do užívání nová přístaviště v Napajedlech a Kostelanech nad Moravou.

Dnes proběhlo v Napajedlech slavnostní odemykání plavební sezóny 2009. Ředitelství vodních cest ČR při této příležitosti slavnostně předalo plavcům do užívání další dvě nová přístaviště – Napajedla a Kostelany nad Moravou. „Od roku 1998, kdy jsme se začali podílet na obnově Baťova kanálu, jsme vybudovali již devět přístavišť. Do konce letošního roku dobudujeme ještě přístaviště Uherské Hradiště a Napajedla – Pahrbek. Za uplynulých deset let jsme na Baťově kanále proinvestovali 160 mil. Kč. Kromě přístavišť jsme investovali zejména ještě do rekonstrukcí plavebních komor a automatizace jejich provozu. V současné době připravujeme další akce za zhruba 300 mil. Kč, ve kterých jsou zahrnuty i záměry prodloužení splavnosti do Hodonína a Kroměříže.“ řekl Ing. Miroslav Šefara, ředitel Ředitelství vodních cest České republiky.

Baťův kanál je od roku 1995 zařazen Zákonem o vnitrozemské vodní přepravě mezi dopravně významné, využitelné vodní cesty. Dnes je jedním z hlavních turistických lákadel oblasti mezi Kroměříží a Hodonínem. Stále rostoucí obliba vodní turistiky přivádí na téměř 60 km splavné vodní cesty stále více turistů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Zdroj: www.rvccr.cz