Prezident republiky oceněn za podporu vodních koridorů

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel, v průběhu návštěvy Kraje Vysočina, osobní dopis od Rady kapitánů vnitrozemské plavby, ve kterém byl informován, že mu bylo uděleno ocenění za podporu výstavby významných vodních koridorů.

Vážený pane prezidente,

Rada kapitánů vnitrozemské plavby v Polsku se dne 8. května 2014 rozhodla vyznamenat prezidenta České republiky pana Miloše Zemana za přínos pro porozumění ve věci rozvoje vodních cest spojujících Polskou republiku a Českou republiku v rámci mezinárodních dopravních koridorů – včetně spojení Ostrava-Koźle a budoucího vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe – cenou Kapitánů vnitrozemské plavby „Držet kurz“.

Cena je doprovázena latinským citátem Horacia ”Dimidium facti, qui coepit, habet”, což znamená: „Ten, kdo začal, má už polovinu hotovou“.

Vážený pane prezidente, srdečně gratulujeme!

Fotografie z předání dopisu.

Fotografie z předání dopisu.


Právě si bezplatně čtete článek, který je pro vás jistě zajímavý

Získejte neomezený přístup k exkluzivnímu obsahu internetového magazínu Paluba.eu, zakupte si předplatné a staňte se členy našeho VIP klubu.
Podpoříte tím fungování jediného internetového magazínu v ČR, který se úzce specializuje na informace o lodní dopravě, vodních cestách a rekreační plavbě.
Zjistěte více informací o variantách předplatného a výhodách členství ve VIP klubu Paluba.eu


Zdroj: www.hrad.cz

Dne 16. května 2014 se v Českém Těšíně uskutečnilo „Setkání Čechů a Poláků k projektu D-O-L„.

Ocenění v podobě originálního kulatého lodního okénka, pod kterým se, jako pod lupou, ukrývá plánek budoucího vodního propojení.

Ocenění v podobě originálního kulatého lodního okénka, pod kterým se, jako pod lupou, ukrývá plánek budoucího vodního propojení.