Zaplavená auta ve městě Hamburk

Přístav Hamburk čelil bouři „Nadia“ s intenzitou hurikánu

Bouře „Nadia“ přinesla v sobotní noci do severního Německa poryvy větru o síle hurikánu. Záchranáři mají plné ruce práce. Záplavy trápí přístav Hamburk.

Německá spolková námořní a hydrografická agentura (BSH) v neděli ráno varovala před dalším nebezpečím prudké bouře na německém pobřeží Severního moře. Ranní a odpolední záplavy budou o 2 až 2,5 metru vyšší, než je průměrná povodeň na východofríském pobřeží, v oblasti Vezery a Labe.

Varování před bouří.
Varování před bouří.

Prudká bouře v noci zaplavila přívalovou vlnou Rybí trh (Fischmarkt) v hamburské čtvrti St. Pauli. Na sociálních službách, jako je Twitter, kolovaly snímky zatopené oblasti.

https://twitter.com/FischmarktNews/status/1487549261323587586?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1487549261323587586%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Fde%2Fsturm-tote-in-groC39Fbritannien-deutschland-und-polen%2Fa-60600633
Přístavu Hamburk. Pohled na zatopený Fischmarkt.
Přístav Hamburk. Pohled na zatopený Fischmarkt.
Přístavu Hamburk. Pohled na zatopený Fischmarkt.
Přístav Hamburk. Pohled na zatopený Fischmarkt.

Podle hasičského sboru dosáhla voda v Hamburku nejvyšší hladiny kolem jedné hodiny v noci a to 5,20 metru nad normální stav. Dálnice A 255 byla dočasně uzavřena, protože pod mostem Freihafenelbbrücke se zaklínila loď. Záchrana poškozeného člunu trvala šest hodin. Příčinou havárie byl zřejmě špatný odhad výšky hladiny stoupajícího Labe. (Aktualizováno: Následně policie zjistila, že měl kapitán i člen jeho posádky v krvi 1,4 promile alkoholu. Oba vyvázli bez zranění, i když kormidelna lodi byla zcela zničena.)

Havárie pracovní lodi pod mostem Freihafenelbbrücke v Hamburku.

U německého pobřeží Severního moře byla několik hodin unášena prázdná nákladní loď. 190 metrů dlouhá „Vídeň“ měla zjevně problémy s manévrováním, uvedl v neděli ráno mluvčí havarijní služby (Havariekommando) v přístavu Cuxhaven. Stroj byl příliš slabý na to, aby udržel loď proti větru a vlnám o výšce až 6 metrů. K plavidlu byly proto vyslány záchranné remorkéry. Nákladní loď byla asi po šesti hodinách zajištěna a nyní je schopna znovu bojovat s bouří vlastní silou.

Loď Vienna v nesnázích.