Přístaviště rekreačních lodí České Budějovice.

České Budějovice, Vltava – Nové vývaziště pro malé lodě

České Budějovice, Vltava – Stavba nového vývaziště pro malé lodě v centru města je zkolaudovaná a připravená na nadcházející plavební sezónu.

Nově tak bude možné připlout na rekreační lodi po Vltavě až do samého centra města. Plavidlo půjde bezpečně vyvázat a pohodlně vyrazit na výlet. Přístaviště umožní podélné vyvázání rekreačních plavidel až do šířky 6 metrů. K tomuto účelu je přístavní hrana osazena vyvazovacími prvky v podobě malých a velkých pacholat.

České Budějovice, Vltava - Nové vývaziště pro malé lodě.
Vývaziště pro malé lodě sousedí s velkým parkovištěm.
České Budějovice, Vltava - Nové vývaziště pro malé lodě.
Detail pobytových schodů.
České Budějovice, Vltava - Nové vývaziště pro malé lodě.
Hrana vývaziště je osazená dřevěným trámem.

Přístavní hrana o délce 255 metrů je tvořena štětovou stěnou (larseny) s dřevěným trámem v hraně. Prostor hrany tvoří dlážděný chodník, ze kterého lze po schodech vystoupat na přilehlé parkoviště. Celek dotváří takzvané „pobytové schody“ pro volnočasové aktivity.

Nové vývaziště rekreačních plavidel se nachází u Dlouhého mostu naproti současnému přístavišti „Lanova loděnice“, které neumožňovalo delší stání rekreačních lodí:

Investici ve výši 26 milionů korun financoval státní podnik Povodí Vltavy. „Vnímáme dlouhodobý a rostoucí zájem o vodní turistiku v této lokalitě, a proto jdeme tomuto trendu naproti.“ uvedl generální ředitel podniku Petr Kubala.

Zdroj: www.pvl.cz